O nas

Sylwia i Jerzy - małżeństwo zakochane w górach, długich wędrówkach, wszelkich podróżach i smakowaniu lokalnych saków.

W podróży spacerujemy, jemy, podziwiamy i fotografujemy. Lubimy odpoczywać aktywnie. Kiedy tylko praca i finanse na to pozwalają, staramy się wyrwać w góry (zwykle w Tatry - można nas tam spotkać również jako wolontariuszy - ale także w Beskidy) lub zwiedzić kolejne ciekawe zakątki Europy i Azji. W drodze doceniamy uroki natury ale także ciekawą architekturę.

W 2012 roku przeszliśmy Francuską drogę św. Jakuba, w 2013r. przeszliśmy Camino de Fisterra y Muxia, w 2015r. powtórnie przeszliśmy Camino Frances.

Nasz blog powstał po to, aby nasze doświadczenia z drogi mogły pomóc innym zaplanować podróż. Piesze wycieczki po górach staramy się przybliżać tak, by nawet mniej doświadczeni mogli realnie ocenić swoje możliwości - jak usłyszeliśmy kiedyś na szkoleniu TPN i TOPR "zróbcie wszystko, żeby nie podpaść pod żaden paragraf i nigdy nie mówcie ludziom, że jakaś trasa jest łatwa, nawet jeśli sami tak uważacie" ;) Inne wycieczki zazwyczaj będą po prostu okraszone mnóstwem zdjęć i kilkoma przydatnymi informacjami. Będzie nam bardzo miło jeśli naszymi relacjami uda nam się przybliżyć Wam jakieś miejsce, czy zachęcić do spakowania plecaka i wyruszenia w świat :)

Chcielibyśmy również za jego pomocą wirtualnie poznać innych miłośników szlaku św. Jakuba, górskich pasjonatów i podróżników. A w trakcie planowania wyjazdów docenimy wskazówki bardziej doświadczonych kolegów i koleżanek ;)

Oprócz odwiedzania naszego bloga, zapraszamy również do zaglądania na nasze profile na InstagramieFacebookuTwitterze i Pintereście  - często ze względu na małą ilość wolnego czasu i łatwiejszą dostępność dzieje się na nich więcej niż tu ;)

¡Buen Camino!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz